Amazon Yapay Zeka Destekli Alışveriş Asistanı Rufus'u Tanıttı

Amazon Yapay Zeka Destekli Alışveriş Asistanı Rufus'u Tanıttı
Amazon, yeni yapay zeka destekli alışveriş asistanı Rufus'u başlattı. Rufus, kullanıcılara ürünler hakkında bilgi vermek, karşılaştırmalar yapmak ve alışveriş deneyimini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Amazon, Amazon uygulamasında yapay zeka destekli üretken bir alışveriş asistanı olan Rufus'u başlattı. Amazon'a göre, Rufus'a "Alışveriş ihtiyaçları, ürünler ve karşılaştırmalarla ilgili müşteri sorularını yanıtlamak, bu bağlama dayalı önerilerde bulunmak ve aynı Amazon alışveriş deneyimi müşterilerinde ürün keşfini kolaylaştırmak için Amazon'un ürün kataloğu ve web genelindeki bilgiler" konusunda eğitim verdi.

amazon-yapay-zeka-destekli-alisveris-asistani-rufusu-tanitti-1.jpg

Amazon yapay zeka tarafına önem veriyor

Rufus, ekranın alt kısmında bir arama çubuğu olarak görünecektir. Platformda alışveriş ile ilgili her türlü soruyu asistana sorabilirsiniz. Örneğin, "Trail ve yol koşu ayakkabıları arasındaki farklar nelerdir?" diye sorabilirsiniz. Ya da daha spesifik olup “Bunlar dayanıklı mı?” diye sorabilirsiniz. Rufus daha sonra internette arama yapacak ve platformdaki ürünle ilgili müşteri incelemelerini inceleyerek size ihtiyacınız olan yanıtları verecektir.