Apple Cash İle Birlikte Çevrimiçi Harcamalar Kolaylaşıyor

Apple Cash İle Birlikte Çevrimiçi Harcamalar Kolaylaşıyor
iOS 17.4 beta sürümü, Apple Card müşterilerine sanal kart numaraları oluşturma imkanı sunarak Apple Cash'i çevrimiçi harcamalar için daha kullanıcı dostu hale getiriyor.

Apple, iOS 17.4 beta sürümüyle kullanıcıların sanal kart numarası oluşturmasına olanak tanıyarak Apple Cash'i çevrimiçi harcamayı sürdürmeyi kolaylaştırıyor. Apple Card hesabının bir parçası olarak sunulan ön ödemeli banka kartı olan Apple Cash, diğer kredi ve banka kartları gibi genellikle Apple Pay aracılığıyla harcanabilir. Apple Kart'ın kabul edilmediği çevrimiçi mağazalar için Apple, soruna bir çözüm getiriyor.

apple-cash-ile-birlikte-cevrimici-harcamalar-kolaylasiyor-1.jpg

Apple, Apple Cash uygulamasını duyurdu

9to5Mac tarafından tespit edilen Reddit gönderilerinde, iOS 17.4 beta sürümü, Apple Card müşterilerine "Sanal Kart Numarasını Ayarlama" başlıklı bir açılır pencere sunuyor. Açılır pencerede "Her işlem için kart bilgilerinizi yeni bir güvenlik koduyla güvende tut" ifadesi yer alıyor. Kullanıcılara ayrıca kart numarasına Safari Otomatik Doldurma özelliğinden de erişilebileceği ve bunu Apple Pay'in kullanılamadığı durumlarda çevrimiçi alışveriş yapmak için kullanmaları gerektiği söylendi. Ön ödemeli Apple Cash kartı oluşturulduktan sonra Cüzdan'da CVV2 ve yeni numara isteği seçenekleriyle birlikte tıpkı Apple Kart gibi görünür.