Google Gemini Uygulamasını Avrupa Kullanıcılarına Sunuyor

Google Gemini Uygulamasını Avrupa Kullanıcılarına Sunuyor
Geçtiğimiz hafta Google, Bard'ı Gemini olarak yeniden adlandıracağını duyurdu ve şimdi Avrupa'daki Android kullanıcılarına da erişim sağlıyor. Ancak bazıları uygulamaya erişmede zorluk yaşıyor.

Geçtiğimiz hafta Google, Bard'ın adını Gemini olarak değiştireceğini duyurdu. Aynı zamanda Android ve iOS için Gemini'nin piyasaya sürüldüğünü de duyurdu ancak bu sürüm yalnızca ABD'de ve İngilizce dilinde mevcuttu. Ancak birkaç gün içinde Google, Gemini'nin kullanılabilirliğini daha fazla ülkede Android akıllı telefonları kapsayacak şekilde genişletti.

google-gemini-uygulamasini-avrupa-kullanicilarina-sunuyor-1.jpg

Google Gemini uygulamasını genişletiyor

Asya ve Avrupa'daki çok sayıda kullanıcı artık Gemini'ye Android akıllı telefonlarından erişebildiklerini bildiriyor. Google, Gemini'yi daha fazla kullanıcıya sunacağını duyurmuş olsa da Avrupa, şirketin listesinde yer almıyordu. Görünüşe göre Google, en yeni AI sohbet robotunu mümkün olduğu kadar çok kullanıcıya sunmak için daha çok çalışıyor. Bazı kullanıcılar uygulamanın APK dosyasını yan yükleyerek Gemini'nin Galaxy S23 serisi üzerinde çalışmasını sağlamayı başardı. Ancak bazı kullanıcılar güç düğmesine uzun basarak Gemini'ye erişemiyor.