iPhone 16 Yeni Kamera Düzeni ve Tasarımı Ortaya Çıktı

iPhone 16 Yeni Kamera Düzeni ve Tasarımı Ortaya Çıktı
iPhone 16'nın sızdırılan yeni kamera düzeni ve tasarımı, beklenmedik bir görünüm sunuyor! İki kamera, dikey olarak hizalanmış şekilde, benzersiz bir estetikle bir araya geliyor.

Mayıs 2023'te @URedditor, iPhone 16'daki arka kameraların, iPhone 13, iPhone 14 ve iPhone 15'teki çapraz olarak hizalanan kameraların aksine dikey olarak hizalanacağını iddia etti. Aralık 2023'te MacRumors, yeni kamera düzenlemesiyle telefonun prototipinin görüntülerini ortaya çıkardı. Şimdi Majin Bu, X/Twitter'da yalnızca önceki raporları doğrulamakla kalmayıp aynı zamanda yeni kamera düzenlemesi ve tasarımının şemalarını da ortaya koyan bir gönderi yayınladı.

iphone-16-yeni-kamera-duzeni-ve-tasarimi-ortaya-cikti-1.jpg

iPhone 16 yenilikçi kamera düzeni ve estetik tasarım detayları

Majin Bu'nun gönderisine göre, iPhone 16'nın arka tarafında, hap şeklinde bir kamera çıkıntısında birbirinin altına yerleştirilmiş iki kamera bulunacak ve her kameranın kendi halkası olacak. iPhone X ve iPhone 11’in kamera düzeni ve tasarımının birleşimine benziyor. MacRumors, Majin Bu'nun şemalarını doğruluyor ve yayın aynı zamanda en son bilgilere dayanarak telefonun prototipinin görsellerini de oluşturdu.