Microsoft Windows 11 İçin Yeni Güncellemeyi Duyurdu

Microsoft Windows 11 İçin Yeni Güncellemeyi Duyurdu
Microsoft, Windows 11'in bir sonraki büyük güncellemesinin Windows 12 olmayacağını açıkladı. Bunun yerine, Windows 11 v24H2 adı verilen güncellemenin bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürüleceği duyuruldu.

Windows 11, popüler masaüstü işletim sistemi için önemli bir yükseltme oldu, ancak kullanıcılar her zaman Windows 12'nin varsayılan biçimindeki bir sonraki güncellemeyi sabırsızlıkla bekliyorlar. Microsoft, Windows 12'nin ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda oldukça sıkı konuşuyor ancak şirket sonunda yakın zamanda piyasaya sürülecek olanın Windows 12 olmadığını ortaya çıkardı. Bunun yerine, Windows'un bir sonraki büyük güncellemesine Windows 11 v24H2 adı veriliyor ve bu güncelleme bu yıl çıkıyor.

microsoft-windows-11-icin-yeni-guncellemeyi-duyurdu-1.jpg

Windows 11 v24H2 güncellemesi bu yıl geliyor

Microsoft, yeni Windows 11 Insider Preview sürümlerini duyururken, değişiklik günlüğünde Windows için bir sonraki büyük güncellemenin Windows 11, sürüm 24H2 olarak adlandırılacağını belirtti. Bu, bu yılın yıllık özellik güncellemesi oluyor. Versiyondan da anlaşılacağı üzere güncelleme yılın ikinci yarısında yayınlanacak ve Microsoft, Windows 11'in yıllık özellik güncelleme sıklığına sahip olacağını belirtiyor.