Samsung Ekrandaki Renklerin Canlılığına Önem Veriyor

Samsung Ekrandaki Renklerin Canlılığına Önem Veriyor
Samsung'un Galaxy S24 serisindeki ekran renklerindeki canlılık sorunuyla ilgili karar değişikliği yapabileceği haberleri dikkat çekiyor.

Galaxy S24 serisi, en azından Samsung'un aldığı rekor ön siparişlere göre şu ana kadar oldukça başarılı oldu. Bunun nedeni, yeni üst düzey telefonların neredeyse her açıdan mükemmel olmasıdır. Ancak insanların fark ettiği birkaç sorun var ve Samsung bunları düzeltmeye çalışıyor. Bu sorunlardan biri de ekrandaki renklerin canlılığıdır.

samsung-ekrandaki-renklerin-canliligina-onem-veriyor-1.jpg

Galaxy S24 serisi ekranlarında renk sorunu yaşanıyor

Canlı renk profili seçildiğinde bile Galaxy S24 serisinin ekranı canlı renkler göstermiyor. Bunun yerine ekran, doğru renklere daha yakın görüntüleniyor ve Samsung, bunun aldığı bir karar olduğunu söyledi. Yani bu, Samsung'un kasıtlı bir kararıydı ve bazılarının beklediği gibi bir hata değildi. Ancak Galaxy S24 kullanıcılarının Vivid renk profilinde renk canlılığının olmamasından şikayet etmeye başlamasının ardından Samsung, kararını değiştirme kararı almış gibi görünüyor. İddiaya göre Ice Universe'e göre Galaxy S24'te bir değişiklik olacağı bildiriliyor.