Tesla Ultra Geniş Bant Desteğiyle Telefon Anahtarı Deneyimini Geliştiriyor

Tesla Ultra Geniş Bant Desteğiyle Telefon Anahtarı Deneyimini Geliştiriyor
Tesla'nın 2024.2.3 güncellemesi, Ultra Geniş Bant desteği ile Telefon Anahtarı kullanımını kolaylaştırıyor.

Tesla sahipleri yakında elektrikli arabalarının kilidini iPhone kullanarak açmanın daha kolay olacağını görecekler; otomobil üreticisi mobil uygulama deneyimini iyileştirecek Ultra Geniş Bant desteğini sunacak.
Tesla araçlarına yönelik 2024.2.3 güncellemesi, özellikle Telefon Anahtarıyla kullanım için Ultra Geniş Bant iletişimlerine yönelik destek sunuyor. Yavaş yavaş araçlara da gelmeye başlayan güncelleme, kullanıcılar için Tesla Telefon Anahtarı'nın çalışma biçiminde büyük bir değişiklik yapıyor.

tesla-ultra-genis-bant-destegiyle-telefon-anahtari-deneyimini-gelistiriyor.jpg

Tesla iPhone ile aracı açma seçeneği getiriyor

Ultra Geniş Bant'ın, Bluetooth'un yeteneklerinin ötesinde yüksek hassasiyetli konum takibi gerçekleştirme yeteneği nedeniyle, aracın Telefon Anahtarı özellikli cihazın kendisine göre nerede olduğunu tespit etmesine olanak tanımalıdır. Tesla, araçların kilidini açmak için Telefon Anahtarlarını kullanırken, Not a Tesla App, arabanın ara sıra sürücünün akıllı telefonunun yakında olduğunu fark edemediğini yazıyor. Normalde otomatik olarak çalışıyor ancak başarısız olduğunda sürücülerin telefonlarının kilidini açması ve içeri girebilmek için Tesla uygulamasına erişmesi gerekiyor.