WhatsApp Android İçin Yeniden Tasarlanmış Gezinme Çubuğunu Tanıttı

WhatsApp Android İçin Yeniden Tasarlanmış Gezinme Çubuğunu Tanıttı
WhatsApp, Android kullanıcıları için altta yer alan ve yeniden tasarlanmış bir gezinme çubuğunu duyurdu. Yenilik, daha simetrik, temiz ve modern bir görünüm sunuyor.

Nisan 2023'te WhatsApp, Android için WhatsApp'ta alta monte edilmiş ve yeniden tasarlanmış bir gezinme çubuğunu test etmeye başladı. Neredeyse bir yıl sonra, yeniden tasarım nihayet uygulamanın kararlı sürümüne ulaştı. X/Twitter'da yayınlanan yeni bir gönderide WhatsApp, Android için WhatsApp'ın gezinme çubuğunu artık herkese ekranın üst kısmı yerine alt kısmında göstereceğini duyurdu. başparmakların. Şirket bununla da yetinmedi. Ayrıca gezinme çubuğunu da yeniden tasarladı.

whatsapp-android-icin-yeniden-tasarlanmis-gezinme-cubugunu-tanitti-1.jpg

WhatsApp yeni bir gezinme çubuğu ekliyor

Önceki gezinme çubuğunun rengi yeşildi, Topluluklar için küçük bir sekme ve Sohbetler, Durum ve Aramalar için büyük sekmeler vardı ve yalnızca Topluluklar sekmesinde bir simge vardı, diğer üçünde yoktu. Yeni gezinme çubuğu beyazdır, dört bölüm için eşit boyutlu sekmelere sahiptir ve tümünün simgelerini gösterir. Bu değişiklikler gezinme çubuğunun daha simetrik, daha temiz ve daha modern görünmesini sağlar. Değişiklik dünya çapında 2.24.6.77 sürümüyle yayına girdi.