WhatsApp Durum Güncellemelerinde Kişileri Etiketleme Özelliği Getiriyor

WhatsApp Durum Güncellemelerinde Kişileri Etiketleme Özelliği Getiriyor
WhatsApp, Instagram ve diğer Meta uygulamalarından ilham alan güncellemeler almaya devam ediyor. En son WhatsApp beta güncellemesi, durum güncellemelerinde kişileri etiketleme yeteneği üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor.

Meta, WhatsApp'ı satın aldığından beri mesajlaşma uygulaması, Instagram, Facebook ve Messenger gibi Meta'nın sahip olduğu diğer uygulamalardan ilham alan güncellemeler alıyor. Görünüşe göre WhatsApp, Instagram'dan bir özellik daha ödünç almak üzeredir. WABetaInfo'ya göre, şu anda Google Play Store'da mevcut olan Android için en son WhatsApp beta 2.24.6.19 güncellemesi, çalışmalarda yeni bir özelliği ortaya çıkardı. Bu da durum güncellemelerinde kişilerden bahsetme yeteneği oldu.

whatsapp-durum-guncellemelerinde-kisileri-etiketleme-ozelligi-getiriyor-1.jpg

WhatsApp Instagram'dan özellik alıyor

Ekteki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi WhatsApp, kullanıcıların durum güncellemelerinde kişileri etiketlemesine olanak tanıyan bu özellik üzerinde çalışıyor. Bu etiketlerin durumunuzu görüntüleyen tüm izleyiciler tarafından görülüp görülmeyeceği henüz belli olmasa da, etiketlediğiniz kişiler güncellemenizle ilgili anında bildirim alacaktır.