WhatsApp Kullanıcılara Sohbetlere Üç Mesajı Sabitleme İmkanı Sunuyor

WhatsApp Kullanıcılara Sohbetlere Üç Mesajı Sabitleme İmkanı Sunuyor
WhatsApp, kullanıcılara artık bir sohbette üç mesaja kadar sabitleme imkanı sunuyor. Bu yeni özellik, metin, resim ve anketler dahil olmak üzere her türlü mesajın sabitlenebilmesini sağlıyor.

WhatsApp Perşembe günü yaptığı duyuruda, kullanıcıların artık bir sohbete kolayca erişebilmek için üç mesaja kadar sabitleyebileceklerini duyurdu. Şimdiye kadar kullanıcılar bir kişi veya grupla yaptıkları görüşmenin üstüne yalnızca bir mesajı sabitleyebiliyordu. Hem Meta CEO'su Mark Zuckerberg hem de WhatsApp başkanı Will Cathcart, bu özelliği kendi WhatsApp Kanallarında duyurdu. Sohbet uygulaması ilk olarak geçen Aralık ayında bire bir ve grup konuşmalarında mesaj sabitleme özelliğini kullanıma sundu.

whatsapp-kullanicilara-sohbetlerde-uc-mesaji-sabitleme-imkani-sunuyor-1.jpg

WhatsApp yeni bir özellikle işleri kolaylaştırıyor

Kullanıcılar metin, resim ve anketler dahil her türlü mesajı sabitleyebilir. Sabitlenmiş mesajlar, bir arkadaşınızın adresi veya grubunuzla planladığınız gezinin yeri gibi bilgileri hızlı bir şekilde almak için gerçekten yararlı olabilir. Bir mesajı sabitlemek için üzerine uzun basmanız ve mekandan “Pin” seçeneğini seçmeniz gerekir. Sabitlenmiş kalmak için mesajın süresini de seçebilirsiniz. Bu, bazı günlerde bilgilerin alakasız hale gelmesi durumunda sabitlenmiş mesajlardan kurtulmanıza yardımcı olur.