PlayStation Plus Temmuz ayı oyunlarında değişiklik yapıldı!

PlayStation Plus Temmuz ayı oyunlarında değişiklik yapıldı!
PlayStation Plus Temmuz ayı oyunları geçtiğimiz hafta açıklanmıştı. Aboneliğin aylık oyun koleksiyonu bu ay popüler futbol simülasyon oyunu PES 2019 ve nostaljik arcade yarış oyunu Horizon Chase Turbo olarak duyurulmuştu. Ancak...

PlayStation Plus Temmuz ayı oyunları geçtiğimiz hafta açıklanmıştı. Aboneliğin aylık oyun koleksiyonu bu ay popüler futbol simülasyon oyunu PES 2019 ve nostaljik arcade yarış oyunu Horizon Chase Turbo olarak duyurulmuştu. Ancak Sony sürpriz bir açıklamayla PES 2019'un yerine Detroit: Become Human'ın eklendiğini açıkladı.

Sony PS Plus Temmuz oyunlarında yapılan değişiklik hakkında PlayStation Blog'da açıklama yaptı:

"Temmuz ayı için PlayStation Plus oyun serisinde değişiklik yapıyoruz. Bu ay Pro Evolution Soccer 2019 yerine Temmuz oyunları koleksiyonuna Heavy Rain'i de içeren Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition'ı ekliyoruz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz."

PlayStation Plus oyunlarında yapılan bu alışılmadık değişikliğin abonelerin tepkisi neticesinde gerçekleştiği belirtiliyor. Horizon Chase Turbo değişiklikten etkilenmedi, ancak ne olursa olsun daha önce duyurulan oyunların ardından PES 2019 için PS Plus üyeliğini yenileyenler veya Detroit: Become Human'ı satın alanlar olabilir. Yaşanan mağduriyetlerin nasıl ele alınacağı merak konusu. PlayStation Plus aboneleri Temmuz oyunlarını 2 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında indirilebilecekler.

Detroit: Become Human, 2038 yılında geçen bir bilim kurgu oyunu. İnsanlara itaat eden androidler insani duygulara kavuşunca işler değişiyor. Oyunun seçimlere dayalı hikayesinde kendi yolunuzu çizerek dallanan bir hikayede, ahlaki ikilemlerle ve düşündürücü durumlarla yüzleşeceksiniz. Yaptıklarınız ve kararlarınız androidlerin kaderini ve belki de tüm şehrin geleceğini şekillendirecek. Kara, Connor ve Markus'un hikayesi oyuncular bambaşka sonuçlara sürükleyecek.

Heavy Rain ise Detroid gibi Quantic Dreams yapımı psikolojik bir gerilim. Oyunda her adımınızı dikkatli atmanız gerekiyor, çünkü vereceğiniz her kararın dramatik sonuçları olabilir. Dört günlük gizem ve belirsizlikle birlikte, "Origami Katili" olarak tanınan bir katil için aramalar başladı. Katil bu ismi, suç mahallerine bıraktığı katlanmış kağıtlardan dolayı alıyor. Heavy Rain'deki dört karakterden her birinin kendi nedenleri var ve kendi yollarını takip ediyor. Onları yöneterek katilin kurbanlarına bir yenisini eklemesini önlemeniz gerekiyor. Hikayenin nasıl sona ereceği tamamen size bağlı.

PlayStation Plus aboneliği ve ayrıcalıkları hakkında detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.