Sony, Maneater'ı yakın zamanda satın almış oyunculara geri ödeme yapıyor

Sony, Maneater'ı yakın zamanda satın almış oyunculara geri ödeme yapıyor
Maneater geçtiğimiz günlerde Ocak ayı PlayStation Plus oyunları arasında açıklandı. PlayStation 5 oyuncuları, aksiyon RPG oyununu yakında ücretsiz olarak alabilecek. Sony, beklenmedik bir hareketle, Maneater'ı yakın zamanda satın...

Maneater geçtiğimiz günlerde Ocak ayı PlayStation Plus oyunları arasında açıklandı. PlayStation 5 oyuncuları, aksiyon RPG oyununu yakında ücretsiz olarak alabilecek. Sony, beklenmedik bir hareketle, Maneater'ı yakın zamanda satın almış bazı oyunculara otomatik olarak para iadesi yaptı.

Reddit kullanıcısı BraeWhyit, Sony'nin Maneater için geri ödeme yapmasına rağmen oyunun kütüphanesinden kaldırılmadığını belirtti. Oyunu satın alanlar, orijinal lisansa sahip oldukları için PS Plus üyeliğini sonlandırmayı seçmeleri halinde oyuna erişimi kaybetmeyecek. BraeWhyit'in ardından diğer bazı kullanıcılar da Sony'den aynı e-postayı aldıklarını bildirdi.

Sony, Maneater iadeleri için oyuncuları e-posta ile bilgilendiriyor

Sony, oyunculara gönderdiği e-postada, "PlayStation Plus abonesi olduğunuz ve bu [Maneater] bir PlayStation Plus aylık oyunu olduğu için ürünün satın alma bedelini PlayStation Store Cüzdanınıza iade edeceğiz. Oyunu kitaplığınızdan kaldırmadığımız için oyuna erişiminiz etkilenmeyecek. " ifadeleri yer aldı.

Oyunu satın alanlar PS4 ve PS5 sürümlerine erişimleri olduğu için orijinal lisansı kaybetmeyecek. Yani PS Plus aboneliğini sonlandırsalar bile oyun kütüphanelerinde kalacak. BraeWhyit, ABD hesabına sahip olduğunu ve henüz paranın henüz hesabına geçmediğini belirtti. Oyuncular anlaşılır bir şekilde bunun yeni bir Sony politikası olup olmadığını merak ediyor. Ancak konsol devinden henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Geri ödeme alabilmek için Maneater'ın hangi zaman aralığında satın alınmış olması gerektiği henüz bilinmiyor. Daha fazla bilgi geldiğinde sizleri bilgilendireceğiz. Eğer benzer bir durum yaşadıysanız, yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz. Son olarak PS Plus Ocak 2021 oyunlarına buradan ulaşabilirsiniz.